Hakkımızda

SUNA BARIŞIK

Marmara Universitesi  Meslek Yüksek Okulu, Hazir Giyim Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen ardından sektörde ; müşteri temsilciliği, yurtdisi satın alma ve ithalat müdürlükleri yapmıştır.

Eylül 2009 yılında Istituto di Moda Burgo Milano’da Moda Tasarim  ile  tekrar eğitim hayatina başlamistir. Eylül 2009-Haziran 2013 yıllari arasinda aldiği eğitimler sırasi ile; Moda Tasarim ( 900 saat ) ve Profesyonel Terzilik ve Kalip ( 900 saat ). Her iki programi derece ile bitirdi.

Eğitiminin son yılında Milano’dan gelen teklif ile Istituto di Moda Burgo Türkiye resmi şubesini açarak Türkiye’de  ilk İtalyan Moda Tasarım Okulu’nu acmistır.

2017 Mart ayinda ayni okulun Amerika organizasyonu icin yetkilendirilmistir.  Uc ayri eyalette yapmis oldugu çalışmaların ardından Amerika organizasyonunu daha ileri bir tarihe erteleme kararı alarak Mayis 2018’de Milano’ya döndü.

 

Moda dünyasinin önemli merkezlerinden olan İtalya’da Milano merkezli Scuola di Moda Italiana Suna srls firmasını kurdu.

 

SCUOLA di Moda ITALIANA SUNA srls

Suna Barışık tarafından 2018 Mayıs ayında Milano’da kuruldu.

Italyan teknikleri ile Moda Tasarım, Stilistlik, Kalıp ve Profesyonel Terzilik alanlarinda eğitim vermektedir.

Kariyer hedeflerinde Moda ve Tekstil branşlarında uluslararasi kariyer yapmak isteyen,  halihazırda sektörde çalışıp seviye olarak Italya’da da rekabet edebilmeyi hedefleyen, yurtdışı universite başvurularında şart olan Profesyonel Portfolyo hazırlamak lise öğrencileri, başka sektörde çalışan ama Moda Tasarım’da kendisini denemek isteyen arkadaşlar, her seviye ve her hedefe uygun programlarımız mevcuttur.

Eğitim programları; Başlangıç seviyesi ve özellikle ulaşılmak istenen hedefe gore 1 ay ve 2 yıl arasında değişir.

Bir aylık programlar; genellikle altyapısı olan arkadaşların ihtiyaç duydukları konuda yoğunlaşmalarına imkan verir. Bu program aynı zamanda kendisini denemek isteyen arkadaşlar için giriş progamı olarak değerlendirilebilir.

Yıllık programlarımız; sıfırdan başlayarak profesyonel seviyeye getirir. Tercih edilen programa bağlı olarak profesyonel anlamda koleksiyon hazırlanır.

İki yıllık programlarımız daha geniş koleksiyona, daha derin teknik bilgiye ve uygulamaya ihtiyaç duyan profesyoneller için uygundur.

Eğitimlerde aylık alınması gereken ders saatleri baz alınır. Bu da tam gün eğitimin yani sıra ihtiyaç duyulduğu taktirde parttime eğitim almaya da olanak verir.

Eğitimlerimiz 8-10 kişilik grup içinde bireysel olarak verilir. Aylık sınavlar ile seviye kontrol edilir. Bitirme sınavının ardından sertifika verilir, sektörde kullanıma hazır portfolyo ve/veya koleksiyon ile mezun olunur.